Sanal Sunucu Hizmetleri İstanbul Cd., 34142 Bakırköy/İstanbul, Türkiye
Kayıt Tarihi 31 Aralık 2016 / 483
Sanal Sunucu Hizmetleri
Sektör : Bilişim
Şehir : İstanbul

Sanal Sunucu Hosting Web Site ve Internet Hizmetleri

Firma olarak öncelikli hedefimiz, müşterilerimize en aktüel teknolojiyi kullanarak ihtiyaç duyulan altyapı hizmetini sağlamak ve sorunsuz iş süreçleri sayesinde müşteri memnuniyetini her vakit ön tasarıda tutmaktır. Dünya üzerinde coğrafi bir şekilde dağıtılmış vaziyette olan 4 ayrı data merkezinden, kullanıcılarına kesintisiz teknoloji hizmeti sunan markamız, acil vaziyet senaryoları çerçevesinde yürüttüğü başarılı kriz idaresi ile müşteri ilişkilerinde destek ve çözümü birleştirmeyi ilke edinmiştir. Türkiye’nin açık ara en iyi cloud servislerini hizmet vermeyi sağlayan firmamız, ciddi bir mali yatırım gücüne sahip olmanın ve ülkemizde daha kullanılmamış yeni nesil ekipmanlarla hizmet sunmanın gururunu yaşamaktadır. Sanal sunucu, hosting ve web site ihtiyaçlarınızda bizi arayınız.

Hizmetlerimizin kalitesini savunmak ve geliştirmek için her zaman yenilikleri izlemekte ve yeniliklere karşı mücadelemizi sürdürmekteyiz. En iyi hizmeti verebilmek için en iyilerle çalışılması gerekir. Bu yüzden beraber çalışmakta olduğumuz iş ortakları ve tedarikçi firmalar konusunda da çok titiz davranmaktayız. Hizmetlerimiz size sektörünün en iyi yazılım, en iyi donanım ve en iyi internet çıkışlarıyla sunulmaktadır.

Sanal sunucu nedir ve nasıl kullanılır?

Sanal sunucu makinesinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını tam olarak anlatmak gerekirse Sanal Sunucu bir fiziksel sistem üzerine kurulan sanallaştırma yazılımı veya sanallaştırma platformu ile bu fiziksel sistemin birden fazla ayrı sistem gibi kullanılmasının sağlanmasıdır.

Terimsel olarak VPS ve VM kısaltmaları ile anlatılır. VPS, Virtual Private Server yani Sanal Özel Sunucu ve VM, Virtual Machine yani Sanal Makina olarak açılır.

Sanal Sunucu hizmeti kullanıcıya bir çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Sanal sunucu yapıları ölçeklenebilir ideal hizmetler olup, doğru bir yapılandırma ile çok ciddi performanslar sunabilir.İhtiyacınıza göre linux veya windows platformlarını desteklemektedir. Linux üzerinde cPanel gibi hazır kontrol panelleri tercih edilebileceği gibi LEMP LAMP gibi yapılarda oluşturulabilir. Windows tarafında Plesk ve MaestroPanel gibi hazır paneller kullanılabileceği gibi ihtiyaç olan servisler tek tek kurularak kullanılabilir. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, Litespeed, Nginx, Redis, Memcache, Elastix Search, Percona, Apache Cassandra, Apache Solr gibi extra 3’üncü parti yazılımlar ücretsiz olarak kurulmaktadır.

VDS Sunucu Kiralama

VDS sunucu hizmeti ile elde ettiğiniz; RAM (bellek), CPU (işlemci), HardDisk tamamen size özel olarak atanır ve sizin kullanımınızı başka sanal sunucu etkilemez. Aynı sunucu içerisinde oluşturulmuş vds sanal sunucular bir birinden izole şekilde çalışmaktadır. Örnek vermek gerekirse bir vds sunucu‘ya virüs bulaşması durumunda bu yalnızca o kullanıcıyı etkiler diğer sanal sunucular etkilenmez. VDS ler VMware, Citrix vb sanallaştırma yazılım sistemleri ile sanallaştırılarak kullanılmaktadır.

VDS Sanal Sunucu Nedir?

VDS Virtual Dedicated Server anlamına gelmektedir. Virtual Dedicated Server bir sunucunun satın aldığınız sistem kaynaklarının tamamen size tahsis edilmesi demektir. VDS sunucu kiralayarak size tahsis edilen sunucu bölümünü dedicated server gibi bios seviyesinde kullanabilirsiniz. VPS ise virtual private server anlamına gelmektedir yani sanallaştırılmış özel sunucu demektir.

Sanal sunucu hosting web site kurulumları daha kolay

Bildiğiniz ve gündelik hayatta genelde sunucular üzerinde kullandığımız ve aynı zamanda desktop diye tabir edilen normal kullanıcı bilgisayarlarında kullanılan işletim sistemleri üzerine Sanallaştırma yazılımları yüklenip aynı makine ve çalışan işletim sistemi içerisinde ikinci veya daha fazla sistemi üzerine farklı işletim sistemleri de kurarak çalıştırmamız mümkündür. Örneğin size ait bir notebook bilgisayar üzerinde çalışmakta olan Windows XP işletim sistemi üzerine bir sanallaştırma yazılımı yükleyip bunun içinde deneme amaçlı yazılımlarınızı çalıştırmak için bir ikinci Windows işletim sistemli makine ve eğitim amaçlı bir de Linux işletim sistemli makine oluşturabilirsiniz. Hem kendi sisteminiz hem de oluşturduğunuz bu iki sanal makine sistem kaynaklarınızın izin verdiği performans ile birlikte çalışır ve tümüyle ayrı 3 makine gibi hizmet verebilir.

Daha profesyonel ihtiyaçlarınız için bu yazılımların sunucu versiyonları bulunmaktadır ve örneğin Windows 2003 Server sistemi üzerinde Microsoft Virtual PC yazılımı ile gerçekten servis verip iş yürütebileceğiniz özelliklerde Sanal Sunucular oluşturmanız mümkündür.

İşletim sistemlerinden bağımsız direk sistemler üzerine taban Sanal Sunucu yazılımı olarak yüklenebilen ve Hypervisor olarak adlandırılan sanallaştırma işletim sistemleri vardır. Buna en güncel ve en çok kullanılan iki örnek Vmware Esx ve Xen yazılımlarıdır. Bu platformlar bir CD yardımı ile çıplak yani üzerinde hiç bir şey yüklü olmayan makinaya yüklenir ve gerek direk sistemin kendisi üzerinden hem de Windows ara birim programları ile yönetilebilirler. Bu sistemler işletim sistemi üzerinde yapılan sanallaştırma modeline göre daha kararlı olarak kabul edilmektedir. Daha yüksek performans ve kaliteli donanımlar üzerinde bu yazılımlar sayesinde çok ciddi kazanımlar sağlanabilmektedir.

Sanal Sunucu konseptinin temeli donanım kaynaklarını en üst seviye de kullanmak ve atıl yatırımların azami seviyede ekonomiye katılmasını sağlamaya dayanır. Böylece hem enerji açısından tasarruf edilirken hem de aynı sistemde bir den fazla sunucu çalıştırarak ekonomik avantaj sağlanır.

Neden Sanal Sunucu Kullanmalısınız?

Paylaşılan sunucu kullanmak istemiyor ve dedicated sunucuların maliyetini de karşılayamayacak durumdaysanız; her zaman için VPS (Sanal Özel Sunucu) kullanmanızı tavsiye ederiz. Peki neden? Bu noktada, öncelikle sanal bir sunucunun ne olduğundan bahsetmemiz gerekmektedir.

Fiziksel sunucu, lojik parçalara ayrıldığında, her bir parça sanal sunucu olarak adlandırılır. Sanal sunucuların izole edilmiş doğaları nedeniyle, sanal sunucular iş yaşamı için oldukça önemlidir. Yani, sanal sunucunuzu, başkalarıyla paylaşmanız söz konusu değildir. Dolayısıyla, sanal sunucuya istediğiniz işletim sistemini yükleyebilir, istediğiniz amaca dair kullanabilirsiniz. Örneğin, e-posta sunucusu, FTP sunucu olarak ve yedekleme gibi işlem ve amaçlara yönelik kullanabilirsiniz. Bunun dışında sanal sunucuların, tabi ki, bir çok avantajı vardır.

Sanal sunucu kiralayarak, web sitesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, websitenize dair kaynakları, kimseyle paylaşmazsınız.

Sanal sunucu sistemlerinin başka bir avantajı ise, sunucunuzu istediğiniz gibi kullanabilme olanağıdır. Sunucunuz üzerindeki kontrol tamamen size aittir ve yönetimini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Sanal sunucuların kurulumu kolaydır. Dolayısıyla, sistem değişikliği gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında, değişiklik yapma ve geliştirme işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sanal sunucu hosting web site konularında gerekli destekleri vermekteyiz.

Sanal sunucu, dedicated sunuculardan önce bir durak olarak değerlendirebilir. Çünkü, dedicated sunucularla yapabileceklerinizin bir kısmını yapabilir ve maliyeti düşürebilirsiniz. Kısacası, sanal sunucuların üzerindeki kontrolün tamamen size ait olması, sanal sunucuların en önemli tercih nedenidir. Peki, siz ne tarz sunucu kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Sanal sunucu hosting web site dedicated, seo destekli VDS, ihtiyaçlarında bizleri arayabilirsiniz

Canan Başarır
    Yorumlar
    Henüz yorum ve değerlendirme yok, neden ilk yorumcu olmayasınız?
    Bir Yorum Yazın
    Yorum yapmak için yapmalısınız.