Charter Uçak Bileti

Güzeloba Mahallesi Havaalanı Caddesi No: 42/9 Muratpaşa Antalya
Yayınlanan 9 Ekim 2016 / 1018
Charter Uçak Bileti
Sektör : Turizm
Şehir : Antalya

Charter kelime olarak kiralık uçak  anlamına gelmektedir. Charter uçuş seyahat acentesinin uçağı kiralayarak sefer yapması anlamına da gelir. Genelde seferler tarifeli uçuşlara göre daha ucuz olduğu için ucuz uçak anlamına gelir. Charter demek aslında özel sefer demektir. Seyahat acenteleri özellikle tatil döneminin yoğun olduğu zamanlarda kiralama yaparak sefer oluşturabilir. Bu uçuşlar 1 aydan fazla sürmez ve 2 uçuş noktasından başka yere de yapılmaz. Genelde tarifeli seferlerin yoğun olduğu dönemlerde tercih edilir. Ekonomik Charter Uçak Bileti temin etmek için bizimle iletişime geçin.

Charter Uçak Bileti Alımında Ekonomik Fırsatlar

Charter uçuş aslında hem daha ekonomik hem de daha sık bulabileceğiniz bir uçuş sistemidir. Ekonomik olmasından dolayı aslında hep farklı algılanmıştır ancak durum tamamen farklıdır. Normal tarifeli uçağa göre hem daha uygundur fiyatları hem de yer bulmak daha kolaydır. Seyahat acentesinden 1-2 haftalık otel satın aldığınızda size daha ucuz olabilecek seferleri önerebilirler. Bu seferler tarifeli uçuşlar gibi kesin saatlerinde kalkmayabilirler. Ancak genelde daha ucuz olduğu için tercih edilirler. Özellikle yurt dışından Türkiye’ye yazın çok sayıda bu ucuz uçuşlardan yapılıyor.

Saatleri Değişkenlik Gösterebilir

Charter sefer için havayolu firmasından bilet satın alamazsınız. Genelde daha ucuz olsa da, özellikle yoğun dönemler için düzenlenmişse en az tarifeli seferler kadar ya da daha pahalı da olabilir. Örneğin Galatasaray’ın ya da bir başka takımın, Şampiyonlar Liginde oynayacağı maç için karşılaşmanın oynanacağı şehre özel turlar düzenlenir. Ve genelde maç turları bu tür uçuşlarla yapılır. Çünkü o gün o şehirden çok sayıda uçak kalkar ve tarifeli seferler tek başına yetmemektedir.

Yurt dışında daha çok oluyor

Yurt dışına yönelik turlarda da çok sık rastlayabilirsiniz. İtalya, İspanya, Fransa gibi yoğun tur düzenlenen ülkeler için birkaç seyahat acentesi birleşerek bu tür sefer yapabilirler. Charter uçuş satın aldıysanız dikkat edeceğiniz en önemli nokta seferden bir iki gün önce uçak saatini kontrol etmektir. Çünkü bu seferlerde tur şirketinin uçak saatini değiştirme yetkisi bulunur.

İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Bir inceleme göndermek için .