Chater kelime olarak kiralık uçak  anlamına gelmektedir, uçuş seyahat acentesinin uçağı kiralayarak sefer yapması anlamına da gelir. Genelde seferler tarifeli uçuşlara göre daha ucuz olduğu için ucuz uçak anlamına da gelir. Charter demek aslında özel sefer demektir. Seyahat acenteleri özellikle tatil döneminin yoğun olduğu zamanlarda uçak kiralayarak oluşturabilir. Bu uçuşlar 1 aydan fazla sürmez ve 2 uçuş noktasından başka yere de yapılmaz. Genelde tarifeli seferlerin yoğun olduğu dönemlerde tercih edilir. Charter Uçak Bileti Alımında Ekonomik ve Ucuz Fırsatlar Sizi Bekliyor.

Charter Uçak Bileti Ekonomik Olur

Charter uçuş aslında hem daha ekonomik hem de daha sık bulabileceğiniz bir uçuş sistemidir. Ekonomik olmasından dolayı aslında hep farklı algılanmıştır ancak durum tamamen farklıdır. Normal tarifeli uçağa göre hem daha uygundur fiyatları hem de yer bulmak daha kolaydır. Seyahat acentesinden 1-2 haftalık otel satın aldığınızda size daha ucuz olabilecek seferi önerebilirler. Bu seferler tarifeli uçuşlar gibi kesin saatlerinde kalkmayabilirler. Ancak genelde daha ucuz olduğu için tercih edilirler. Özellikle yurt dışından Türkiye’ye yazın çok sayıda charter uçuşu yapılıyor.

Charter Uçak Bileti Alımında Ekonomik ve Ucuz Fırsatlar

Saatleri Değişkenlik Gösterebilir; Charter biletini klasik uçak bileti gibi havayolu firmasından satın alamazsınız. Genelde daha ucuz olsa da, özellikle yoğun dönemler için düzenlenmişse en az tarifeli seferler kadar ya da daha pahalı da olabilir. Örneğin Galatasaray’ın ya da bir başka takımın, Şampiyonlar Liginde oynayacağı maç için karşılaşmanın oynanacağı şehre özel turlar düzenlenir. Ve genelde maç turları bu uçuşlarla yapılır. Çünkü o gün o şehirden çok sayıda uçak kalkar ve tarifeli seferler tek başına yetmez. Böyle durumda ise charter seferi daha pahalıya çıkabilir.

Yurt dışında daha çok oluyor

Yurt dışına yönelik turlarda da çok sık rastlayabilirsiniz. İtalya, İspanya, Fransa gibi yoğun tur düzenlenen ülkeler için birkaç seyahat acentesi de birleşik sefer yapabilirler. Bu tip uçuş satın aldıysanız dikkat edeceğiniz en önemli nokta seferden bir iki gün önce uçak saatini kontrol etmektir. Çünkü uçak seferlerinde tur şirketinin uçak saatini değiştirme yetkisi bulunur.

Bizi arayın ekonomik biletinizi hemen hazırlayalım

Değerlendirme
Buraya henüz değerlendirme yapılmadı! İlk değerlendirmeyi siz yapın...
Bir Değerlendirme Yazın
Hizmet: Güven: Kalite: